Hoe kan ik een boek laten veilen?

Heeft u een zeldzaam boek dat u zou willen laten veilen dan is dat mogelijk.

Hiervoor gelden een aantal regels.

  1. Wij verzoeken u een aantal foto’s van het boek te maken en op te sturen via de e-mail naar info@sportbookauctions.com.  Daarbij is het van belang dat eventuele gebreken goed in beeld worden gebracht.
  2. U vult het formulier “zelf veilen” in. Dit vindt u hier.
  3. Sportbookauctions beoordeelt op basis van de toegestuurde foto’s of het boek geveild gaat worden. (zie ook “Het beoordelen van het boek”)
  4. Indien het boek wordt goedgekeurd wordt u verzocht het boek goed verpakt opsturen naar Sportbookauctions Laan van Frans 20 ,1851 SH Heiloo. U dient dit zelf te bekostigen of u kunt bij  bij Info@sportbookauctions.com  een Post NL label aanvragen. De kosten voor dit label dienen vooraf te worden betaald. (voor Nederland: brievenbuspakketje € 3,95 en tot 30 kilo € 5,95 )
  5. Als het boek is ontvangen is, beoordeelt Sportbookauctions het boek nogmaals. Als het boek wordt afgekeurd wordt het op kosten van Sportbookauctions geretourneerd.
  6. Indien het boek wordt goedgekeurd wordt het boek ingepland voor een veiling.
  7. Wordt een boek verkocht, dan krijgt u, binnen twee weken het bedrag min 8% veilingkosten op een door u aangegeven rekening gestort.
  8. Als het boek niet wordt verkocht wordt het na overleg met de eigenaar worden geretourneerd of op een later tijdstip opnieuw worden aangeboden op de veiling.
  9. Daarna wordt het kavel gesloten.

Het beoordelen van het boek

Als u een boek inlevert, dan zijn de volgende punten van belang of het een boek in aanmerking komt om te veilen:

  1. De kwaliteit van het boek: dit is afhankelijk van de leeftijd en zeldzaamheid. Een boek dat veel vlekken scheurtjes en losse pagina’s bevat zal over het algemeen niet ter veiling worden gebracht.
  2. De leeftijd van het boek: nieuwe boeken worden niet geveild. Een boek mag niet meer in de gewone boekhandel te verkrijgen zijn.
  3. Vragen en aanbod: over het algemeen worden geen boeken geveild die een grote oplage hebben en daardoor niet zeldzaam zijn.
  4. Boeken waar geen duidelijke beschrijving van is gemaakt en waarvan geen foto’s zijn gemaakt of de foto’s niet de juiste beeld van het boek weergeven, worden niet geveild.
  5. Over de beoordeling door sportbookauctions of een boek wel of niet wordt geveild kan niet worden gecorrespondeerd.
  6. Bij elk boek kan een minimumprijs worden opgegeven door de aanbieder. Sportbookauctions bepaalt of de prijs reëel is en moet de prijs goedkeuren.
  7. Sportbookauctions kan gevraagd of ongevraagd een advies geven over de minimum prijs.